Nekompromisní oslava kovu – designový příběh HTC 10

HTC 10 je aktuálním skvostem výrobce, za jehož vzhledem stojí stovky hodin úsilí a zdokonalování.

Jak šel čas s virtuální realitou

O virtuální realitě se toho v poslední době namluvilo mnoho.

Tutoriál: Vytvoř si a sdílej svůj vlastní motiv s celým světem

Jak jsme si řekli v minulém článku, své HTC si díky aplikaci Motivy můžeš přizpůsobit k obrazu svému.

5 důvodů, proč by mělo být HTC tvým dalším telefonem

Dnešní trh je nasycen velkým množstvím smartphonů, ve kterém se poměrně těžko orientuje.

Tvůj život, tvůj styl aneb průvodce HTC Motivy

V životě každého z nás je řada věcí, která vypovídá o tom, jací jsme.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 3. část

V minulých týdnech jsme zveřejnili dva tutoriály o fotografování na HTC One A9 od Brada Pueta (1.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 2. část

V minulém článku o fotografování od Brada Pueta, fotografa ze Seattlu, jsme se dozvěděli něco o základech fotografování a představili jsme si režimy fotoaparátu HTC One A9.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 1. část

Abychom zjistili, jak se chová fotoaparát HTC One A9 v rukou profesionála, svěřili jsme telefon Bradu Puetovi, což je známý fotograf ze Seattlu.

Test fotoaparátu HTC One A9 za špatného osvětlení: Focení se záznamem do RAWu

Ptáte se, jak vlastně HTC One A9 fotí? Rozhodli jsme se, že prohlédnout si na vlastní oči fotky je lepší, než si přečíst tisíc recenzí.

To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

11:38 24. 6. 2016 | - @HTC_CZE

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení. Používáme ho na zábavu, komunikaci a nahrazuje nám fotoaparát. Pro mnoho z nás je ale také neoddělitelným společníkem při plnění pracovních povinností. A jelikož síla smartphonů spočívá hlavně v aplikacích, přinášíme ti jejich výběr, bez kterých si v HTC nedokážeme představit běžný pracovní den.

Evernote

Evernote je náš externí mozek už pár let. Aplikace je vlastně takovým poznámkovým blokem 21. století. Základ Evernote tvoří jednotlivé poznámky, které je možné třídit vícero způsoby. Můžeš si je rozřadit do „notebooků“, nebo jim podle potřeby přidat značky (tagy) a následně v nich podle tagů vyhledávat. Samotnou poznámku může tvořit text, obrázek, pdf soubor, záložka webové stránky, zvuková stopa nebo rukou napsaná poznámka. Pokud vkládáš textovou poznámku, Evernote disponuje všemi nejdůležitějšími úpravami textu, kterou od textového editoru očekáváš. Vytváření check listů či tabulek je tedy samozřejmostí. Největší síla této aplikace je však v multiplatformové povaze. Aplikaci tak můžeš mít nainstalovanou na všech svých zařízeních. A jakmile přidáš poznámku na jednom zařízení, samozřejmě se zesynchronizuje všude.

Wunderlist

Poslání Wunderlistu je jednoduché, ale i přesto se jedná o nepostradatelnou aplikaci. V této aplikaci si vytváříš check listy. Položky, které do Wunderlistu přidáš, můžeš třídit na jednotlivé seznamy. K položce se dá přiřadit datum, do kdy má být splněná, svou agendu si tak můžeš plánovat dopředu. K položkám je možné také přidat připomínku, ať nezapomeneš na to, co je opravdu důležité. Osobně používáme Wunderlist hlavně na tři věci – tvorba agendy, odkládání článků a internetových stránek a nákupní seznam. Síla Wunderlistu opět spočívá v multiplatformové synchronizaci. Můžeš ho tak mít na všech svých zařízení.

Google Kalendář

Aplikací pro kalendář najdeš v Play Store nesčetně. A to jak placených, tak i těch, co jsou zdarma. Vyzkoušeli jsme jich mnoho, ale nakonec jsme se vrátili k tomu nejjednoduššímu, co se dá najít – Google kalendář. Je jasné, že bez dobrého kalendáře se už dnes neobejdeme. Co však od aplikace pro tento účel očekávat? Potřebujeme rychle přidat událost, připomínku, zobrazit nadcházející agendu, zjistit, zda máme v daný čas volno. Předinstalovaný Google Kalendář tohle všechno zvládá na jedničku, navíc s elegantním a přehledným rozhraním čistého Androidu. Samozřejmostí je CalDAV synchronizace s tvým Google účtem. Jednu vlastnost jsme si oblíbili hodně – jakmile do gmailu přijde e-mail s potvrzením rezervace ubytování nebo letenek, všechna data, časy a důležité informace se automaticky zobrazí i v kalendáři.

Outlook

Ještě stále máme v paměti, jak před pár lety všichni na klasického e-mailového klienta Outlook nadávali. Kdo by tehdy řekl, že se z něj v roce 2016 stane nejlepší e-mailový klient pro Android. Aspoň podle našeho názoru. Outlook umožňuje bezproblémové přidání poštovních účtů z nejběžnějších služeb jako je Gmail, Outlook.com, iCloud či firemní Exchange servery. Samozřejmostí je také podpora IMAP serverů, ve kterém má Outlook oproti jiným aplikacím mírně navrch. U většiny IMAP serverů totiž dokáže automaticky rozeznat a doplnit do nastavení po zadání e-mailové adresy servery příchozí a odchozí pošty. Outlook také nabízí integraci s kalendářem a s cloudovými službami pro ukládání soubrů OneDrive, Dropbox a Box.

Twilight

Se smartphony pracujeme dlouho do noci. Bílé světlo displejů našich zařízení, které má velmi blízko slunci, negativně ovlivňuje kvalitu spánku. Na počítačích už několik let známe aplikaci f.lux, která automaticky po západě slunce upraví světlo monitoru do přirozenějšího tónu. Alternativou pro smartphony s Androidem je Twilight. Ta umožňuje nastavit teplotu barvy displeje a zároveň i to, kdy se má tento filtr spustit. A to například na základě tvé polohy stáhne údaje o východu a západu slunce v dané lokalitě. Časy si ale samozřejmě můžeš nastavit podle sebe. A jen pro zajímavost, tato aplikace je dílem českých vývojářů z firmy Urbanandroid.

Štítky:
Musíte si přečíst

10 tipů, jak vyfotit domácího mazlíčka se svým smartphonem

17. 6. 2016

Přiznejme si to. Domácí mazlíčci jsou nejideálnějším objektem pro focení (dobře, kromě dětí, ale to si necháme na jindy!). Ovšem zachytit osobnost a nekonečnou rozkošnost našeho zvířátka může být poněkud těžší. Obzvláště pokud jsou stále v pohybu, anebo se schovávají pod peřinou. Ale nic není nemožné! Máme pro tebe pár tipů, jak zvířátko vyfotit tak, že nad fotkou zaplesá srdíčko i tomu největšímu tvrďákovi.

Čtěte více >>

HTC nyní zasílá svou virtuální realitu okamžitě

14. 6. 2016

HTC oznámilo, že čekací doby na předobjednaná zařízení HTC Vive se podařilo zkrátit na 72 hodin, a to celosvětově. Fanoušci virtuální reality tak mohou mít kompletní řešení pro virtuální realitu, včetně pohybových ovladačů umožňujících přirozenou interakci s virtuálním prostředím, již třetí pracovní den od objednání na webu www.htcvive.com, za cenu 899€.

Čtěte více >>

Nekompromisní oslava kovu – designový příběh HTC 10

10. 6. 2016

HTC 10 je aktuálním skvostem výrobce, za jehož vzhledem stojí stovky hodin úsilí a zdokonalování. Po týdnech odhalování malých detailů a sledování všech úniků, máme možnost podívat se na design v celku, a také na to, jak vznikal.

Čtěte více >>