Nová vlajková loď HTC 10 je vybroušená do dokonalosti

HTC dnes představilo svůj nejnovější smartphone, na kterém pracovalo posledních 12 měsíců.

SOUTĚŽ! Vyhraj HTC One A9 s podpisem Petry Lovely Hair

Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných.

Inspirující virtuální realita od HTC mění pohled na lidskou představivost

HTC odhalilo Vive Pre, druhou generaci vývojářské edice virtuální reality, a představuje novou kameru a room-scale technologii.

Proč mají HTC na fotkách vždy čas 10:08?

19:19 17. 7. 2013 | - @HTC_CZE

Nejpozornější z našich fanoušků si možná všimli, že všechna HTC mají na oficiálních fotografiích nebo v reklamě vždy stejný čas – 10:08. Ale proč? Zeptali jsme se vás proto na facebooku, jaký je váš názor nebo teorie, jaká je symbolika za jednotným časem v HTC. Vybíráme ty nejzajímavější:

  • Petr Kyncl: „Každý den fotíte telefony“ – nefotíme, renderujeme :)
  • Tomáš Čmiko: „Vtedy HTC vydalo prvé Android zariadenie G1/Dream“ – pěkná souhra náhod
  • Mirek Hartych: „Našli Bartošovou s lahví Jim Beam, v kapse prášky, v patách ty dva blázni a v druhé telefon HTC“ – vtipné :)))
  • Marina Korskova: „HTC One je nejlepší mobil na světě!!!“ – souhlasíme, ale není nám jasná spojitost s časem 10:08 :)
  • Roman Švéda: „10.08. Oficialne vznikla společnost HTC?“ – ne, HTC bylo založeno 15. května 1997
  • Michal Bubanský: „10:08 je čas, při kterém je v rámci 12hodinového režimu sepnuto nejvíce segmentů digitálních hodin“ – za dva bludišťáky!

Několik z vás tedy nakonec správně uhodlo. 10:08 je čas, při kterém je ve 12hodinovém režimu sepnuto nejvíce segmentů digitálního času a lze tedy demonstrovat správnou funkčnost. Maximální počet zapnutých segmentů je samozřejmě 88:88, ale prezentování nereálného času výrobci už s příchodem prvních digitálních hodinek bojkotovali. Důvodem, proč se HTC již několik let drží času 10:08, tedy není žádná velká věda, ale vzdání holdu „digitální“ tradici.

Dalším trefným důvodem, ovšem nesprávně uváděným, je reklamní tradice převzatá z klasických ručičkových hodin. V čase 10:08 je pozice ručiček v ideální symetrii a nezakrývá logo výrobce na ciferníku. To je většinou umístěno pod číslicí 12 nebo 6. Někteří dokonce pozici 10:08 a umístění ručiček na analogových hodinkách přirovnávají ke smajlíku nebo fajfce.

Co jste tipovali vy? Všimli jste si vůbec jednotného času na fotkách našich telefonů? :)

Štítky:
Musíte si přečíst

SOUTĚŽ! Vyhraj HTC One A9 s podpisem MamaLifestyle

25. 4. 2016

Máma je jedna z nejdůležitějších osob v našem životě. Jelikož se blíží Den matek, rozhodli jsme se, že ho se všemi mámami také náležitě oslavíme. Jeden z vás navíc vyhraje HTC One A9 v barvě Opal Silver s podpisem youtuberky MamaLifestyle. A jak tento krásný telefon vyhrát?

Čtěte více >>

Nová vlajková loď HTC 10 je vybroušená do dokonalosti

12. 4. 2016

HTC dnes představilo svůj nejnovější smartphone, na kterém pracovalo posledních 12 měsíců. Zrod vlajkové lodi provázela posedlost detailem i zpětná vazba od uživatelů. Díky tomu je HTC 10 vším, co od špičkového zařízení očekáváte.

Čtěte více >>

IKEA představuje virtuální plánovač kuchyní pro HTC Vive

6. 4. 2016

Virtuální plánovač kuchyní IKEA VR Experience byl 5. dubna zařazen do platformy Steam od výrobce Valve. Simulátor je pilotním projektem společnosti IKEA v hledání nových cest pro oslovení zákazníků bez dalšího zatížení životního prostředí. V blízké budoucnosti může tato aplikace umožnit zákazníkům vyzkoušet si svou vysněnou kuchyň a kuchyňské produkty před samotnou koupí. Čtěte více >>