To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení.

Jak šel čas s virtuální realitou

O virtuální realitě se toho v poslední době namluvilo mnoho.

Tutoriál: Vytvoř si a sdílej svůj vlastní motiv s celým světem

Jak jsme si řekli v minulém článku, své HTC si díky aplikaci Motivy můžeš přizpůsobit k obrazu svému.

5 důvodů, proč by mělo být HTC tvým dalším telefonem

Dnešní trh je nasycen velkým množstvím smartphonů, ve kterém se poměrně těžko orientuje.

Tvůj život, tvůj styl aneb průvodce HTC Motivy

V životě každého z nás je řada věcí, která vypovídá o tom, jací jsme.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 3. část

V minulých týdnech jsme zveřejnili dva tutoriály o fotografování na HTC One A9 od Brada Pueta (1.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 2. část

V minulém článku o fotografování od Brada Pueta, fotografa ze Seattlu, jsme se dozvěděli něco o základech fotografování a představili jsme si režimy fotoaparátu HTC One A9.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 1. část

Abychom zjistili, jak se chová fotoaparát HTC One A9 v rukou profesionála, svěřili jsme telefon Bradu Puetovi, což je známý fotograf ze Seattlu.

Test fotoaparátu HTC One A9 za špatného osvětlení: Focení se záznamem do RAWu

Ptáte se, jak vlastně HTC One A9 fotí? Rozhodli jsme se, že prohlédnout si na vlastní oči fotky je lepší, než si přečíst tisíc recenzí.

Nekompromisní oslava kovu – designový příběh HTC 10

10:34 10. 6. 2016 | - @HTC_CZE

HTC 10 je aktuálním skvostem výrobce, za jehož vzhledem stojí stovky hodin úsilí a zdokonalování. Po týdnech odhalování malých detailů a sledování všech úniků, máme možnost podívat se na design v celku, a také na to, jak vznikal.

Vlajkové lodě HTC v posledních letech určovaly trendy v konstrukci a designu mobilních telefonů. A na cestě od HTC One M7 až po HTC One M9 dosáhly té nejvyšší preciznosti, jakou bylo na trhu možné najít. Tento rok se firma odhodlala k velkému skoku a vytvořila HTC 10 s odlišným designem, umožněným lety zkušeností a zdokonalováním výrobních procesů. Tým designérů HTC nám představil ty nejdůležitější prvky, které dávají HTC 10 vyniknout v záplavě jiných zařízení a seznámil nás s problémy, které bylo třeba vyřešit.

Nový tvar

První dojem je silně ovlivněn materiálem, ze kterého je produkt vyroben. V tomto ohledu HTC 10 doslova září. Vojenský hliník, otryskaný zirkoniovými perličkami, poskytuje luxusní dojem i vzhled, kterým HTC 10 oslavuje krásy kovu.

„Chtěli jsme, aby byla 10 poznat na první pohled i z druhého konce místnosti“ říká Hannes Harms, senior industrial designér společnosti HTC.  „Abychom toho dosáhli, opatřili jsme ji výrazným 3,3mm širokým zkosením, které probíhá po celém obvodu vnější hrany a dodává telefonu novou, elegantní siluetu.“

02

Vytvořit zkosenou hranu vyžadovalo houževnatost a mnoho pokusů, abychom dosáhli požadovaného efektu. A tvorba vnějšího vzhledu byl jen začátek, tým musel také doladit proces, jakým se bude vyrábět. Materiál je odstraněn jedním precizním pohybem a tím odhalí zkosení hrany, ale dosáhnout u něj potřebné přesnosti, na tak velké ploše, není jednoduché. Proto musel tým designérů spolupracovat s inženýry HTC víc, než kdy dřív.

„Pokud je řezačka příliš rychlá nebo naopak pomalá,“ říká Lawrence Fong, programový ředitel, „vytvoří v kovu neakceptovatelné nepřesnosti.“ Po hrubém ořezu je zkosení otryskáno, a tak vzniká jedinečný povrch zachytávající světlo, který ale není tak rušivý jako povrch se zrcadlovým leskem.

03

A je toho víc než jen vizuální odlišnost. Zkosená hrana také zdůrazňuje ikonické zakřivení zad předchozích vlajkových lodí HTC, díky kterému vždy padly skvěle do ruky. Tohle pohodlí pokračuje i na přední straně. Sklo je na hranách plynule zaobleno, a tak vytváří přirozený elegantní přechod mezi tělem telefonu a displejem.

„Když opustily formu první prototypy, byli jsme všichni překvapeni, jak příjemné bylo cítit v rukou tu preciznost.“ Řekl industrial designér HTC, Mathias Hintermann.

04

Dvě části a toť vše!

Jedním z cílů pro tuto vlajkovou loď bylo zvýšit kvalitu konstrukce. Proto tým designérů dramaticky snížil počet dílů, ze kterých se telefon skládá. Zůstaly pouze dvě součásti, kov a sklo. Žádné oddělené plastové části, které by překážely. Kromě toho, méně částí znamená větší přesnost a zároveň mnohem prémiovější pocit ze zařízení. Výsledkem je nádherně opracované tělo s luxusním povrchem.

Nedílnou součástí kovového unibody jsou anténní předěly. Specialisté na pryskyřice a barvy pro ně vytvořili nové pigmenty. „Cílem bylo zjemnit přechod mezi kovem a kompozitem anténních předělů jak jen to bude možné.“ řekl CMF (color, material, finish) manažer Ten Arun.

Pro udržení integrity celého tvaru se tým také rozhodl pro co nejsymetričtější rozmístění důležitých prvků. Proto najde uživatel sluchátkový konektor přesně ve středu horní hrany telefonu a USB-C port ve středu spodní hrany. Už nikdy tak nebude mít problém najít konektory i poslepu.

Prvek zkosení se opakuje i na malých detailech HTC 10. Tlačítka, obruba fotoaparátu, USB-C port i otvory skrývající reproduktory jsou opatřeny zkosením, které doplňuje základní kontury telefonu.

Také tlačítko power je z hliníku a má promyšleně výraznou strukturu povrchu, která jej činí snadno rozpoznatelným i při tom nejjemnějším dotyku. Opatřit ho tou správnou texturou, která ho na pohmat odliší od zbytku telefonu, bylo obzvlášť důležité. Hned po displeji jde u telefonů HTC o druhé nejčastější místo dotyku – začíná a ukončuje veškeré interakce s telefonem. Designový tým za tím účelem vytvořil 50 různých vzorků, a teprve pak se mu podařilo najít nejlépe nahmatatelné tlačítko.

Všechny tyto prvky – materiály, design, zpracování a pozornost věnovaná detailu – propůjčuje HTC 10 vzhled, který odráží starost a řemeslnou dovednost, se kterou tým telefon vytvářel. Skvělá týmová práce a kooperace různých vývojových oddělení dala poslední vlajkové lodi od HTC novou identitu rozeznatelnou na první pohled.

„Jsem velmi pyšná na kreativitu a nekončící snahu našeho týmu, se kterou přivedli HTC 10 k životu,“ řekla hlavní designérka HTC Catherine Kim. „Takový projekt by bez neustálé týmové spolupráce, napříč různými obory výrobního procesu, nebyl možný.“

Štítky:
Musíte si přečíst

To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

24. 6. 2016

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení. Používáme ho na zábavu, komunikaci a nahrazuje nám fotoaparát. Pro mnoho z nás je ale také neoddělitelným společníkem při plnění pracovních povinností. A jelikož síla smartphonů spočívá hlavně v aplikacích, přinášíme ti jejich výběr, bez kterých si v HTC nedokážeme představit běžný pracovní den.

Čtěte více >>

10 tipů, jak vyfotit domácího mazlíčka se svým smartphonem

17. 6. 2016

Přiznejme si to. Domácí mazlíčci jsou nejideálnějším objektem pro focení (dobře, kromě dětí, ale to si necháme na jindy!). Ovšem zachytit osobnost a nekonečnou rozkošnost našeho zvířátka může být poněkud těžší. Obzvláště pokud jsou stále v pohybu, anebo se schovávají pod peřinou. Ale nic není nemožné! Máme pro tebe pár tipů, jak zvířátko vyfotit tak, že nad fotkou zaplesá srdíčko i tomu největšímu tvrďákovi.

Čtěte více >>

HTC nyní zasílá svou virtuální realitu okamžitě

14. 6. 2016

HTC oznámilo, že čekací doby na předobjednaná zařízení HTC Vive se podařilo zkrátit na 72 hodin, a to celosvětově. Fanoušci virtuální reality tak mohou mít kompletní řešení pro virtuální realitu, včetně pohybových ovladačů umožňujících přirozenou interakci s virtuálním prostředím, již třetí pracovní den od objednání na webu www.htcvive.com, za cenu 899€.

Čtěte více >>