HTC nyní zasílá svou virtuální realitu okamžitě

HTC oznámilo, že čekací doby na předobjednaná zařízení HTC Vive se podařilo zkrátit na 72 hodin, a to celosvětově.

Nová vlajková loď HTC 10 je vybroušená do dokonalosti

HTC dnes představilo svůj nejnovější smartphone, na kterém pracovalo posledních 12 měsíců.

SOUTĚŽ! Vyhraj HTC One A9 s podpisem Petry Lovely Hair

Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných.

Inspirující virtuální realita od HTC mění pohled na lidskou představivost

16:03 5. 1. 2016 | - @HTC_CZE

HTC odhalilo Vive Pre, druhou generaci vývojářské edice virtuální reality, a představuje novou kameru a room-scale technologii. S novými partnery se virtuální realita otevírá širšímu spektru využití i zákazníků.

HTC dnes představilo novinky ve vývoji systému virtuální reality HTC Vive. HTC Vive Pre je naplněním příslibu pohlcujících zážitků, které mění to, jak komunikujeme, bavíme se i to, jak se učíme. Každá z jeho komponent byla inovována tak, aby poskytla vyšší komfort, ergonomii i výkon. Díky vylepšením, která se projevila jak na vzhledu, tak na všestrannosti, vytváří HTC Vive Pre virtuální světy bez limitů.

Spolupráce s tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Na veletrhu CES 2016 bude Vive prezentovat více než 15 partnerů, návštěvníci si tak budou moci ve virtuální realitě vyzkoušet například nové Audi R8, nebo se podívat jak společnost Dassault vytváří ve virtuální realitě produktový design.

„Když jsme před deseti měsíci představili Vive, měli jsme ambiciózní cíl navždy změnit způsob, kterým lidé komunikují a interagují se světem,“ říká Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC. „Od té doby se Vive těšilo fenomenálně pozitivní pozornosti v médiích, u odborníků, zákazníků i stovek partnerů a společností, se kterými jsme spolupracovali na vytváření inspirativního obsahu pro virtuální realitu. Příliš dlouho byla virtuální realita jen příslibem. Stojíme na prahu nové éry. HTC Vive vytváří svět, ve kterém je jediným omezením lidská představivost.“

Nechte se pohltit novým headsetem HTC Vive

Design headsetu Vive je nyní uhlazenější a nabízí uživateli vyšší komfort, díky kterému ho virtuální realita zcela nerušeně pohltí. Zařízení je nyní kompaktnější a je vybaveno novým systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i vizuální systém. Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Kromě toho byl headset vybaven výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, takže HTC Vive Pre padne každému uživateli a přizpůsobí se nejrůznějším tvarům hlavy, aniž by byla omezena možnost použití headsetu s dioptrickými brýlemi.

HTC-Vive-02

Přední kamera propojuje virtuální a reálný svět

HTC Vive Pre přináší do virtuální reality prvky skutečného světa. Díky nové přední kameře nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž byste ho sundali z hlavy. A to je jen zlomek toho, co umožní.

Lepší ovládání

Příruční ovladače systému HTC Vive byly kompletně přepracovány a nabízí nyní lepší ergonomii, vyvážení i měkčí tvary. Pro jistý a pohodlný úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na vaše akce ve virtuálním světě. Pokrok zaznamenalo i napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

Zahájení prodeje HTC Vive je naplánováno na duben letošního roku. HTC společně s Valve však začátek letošního roku odstartuje distribucí dalších více než 7000 sad HTC Vive mezi vývojáře.

Štítky:
Musíte si přečíst

To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

24. 6. 2016

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení. Používáme ho na zábavu, komunikaci a nahrazuje nám fotoaparát. Pro mnoho z nás je ale také neoddělitelným společníkem při plnění pracovních povinností. A jelikož síla smartphonů spočívá hlavně v aplikacích, přinášíme ti jejich výběr, bez kterých si v HTC nedokážeme představit běžný pracovní den.

Čtěte více >>

10 tipů, jak vyfotit domácího mazlíčka se svým smartphonem

17. 6. 2016

Přiznejme si to. Domácí mazlíčci jsou nejideálnějším objektem pro focení (dobře, kromě dětí, ale to si necháme na jindy!). Ovšem zachytit osobnost a nekonečnou rozkošnost našeho zvířátka může být poněkud těžší. Obzvláště pokud jsou stále v pohybu, anebo se schovávají pod peřinou. Ale nic není nemožné! Máme pro tebe pár tipů, jak zvířátko vyfotit tak, že nad fotkou zaplesá srdíčko i tomu největšímu tvrďákovi.

Čtěte více >>

HTC nyní zasílá svou virtuální realitu okamžitě

14. 6. 2016

HTC oznámilo, že čekací doby na předobjednaná zařízení HTC Vive se podařilo zkrátit na 72 hodin, a to celosvětově. Fanoušci virtuální reality tak mohou mít kompletní řešení pro virtuální realitu, včetně pohybových ovladačů umožňujících přirozenou interakci s virtuálním prostředím, již třetí pracovní den od objednání na webu www.htcvive.com, za cenu 899€.

Čtěte více >>