To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení.

Nekompromisní oslava kovu – designový příběh HTC 10

HTC 10 je aktuálním skvostem výrobce, za jehož vzhledem stojí stovky hodin úsilí a zdokonalování.

Jak šel čas s virtuální realitou

O virtuální realitě se toho v poslední době namluvilo mnoho.

Tutoriál: Vytvoř si a sdílej svůj vlastní motiv s celým světem

Jak jsme si řekli v minulém článku, své HTC si díky aplikaci Motivy můžeš přizpůsobit k obrazu svému.

5 důvodů, proč by mělo být HTC tvým dalším telefonem

Dnešní trh je nasycen velkým množstvím smartphonů, ve kterém se poměrně těžko orientuje.

Tvůj život, tvůj styl aneb průvodce HTC Motivy

V životě každého z nás je řada věcí, která vypovídá o tom, jací jsme.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 3. část

V minulých týdnech jsme zveřejnili dva tutoriály o fotografování na HTC One A9 od Brada Pueta (1.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 2. část

V minulém článku o fotografování od Brada Pueta, fotografa ze Seattlu, jsme se dozvěděli něco o základech fotografování a představili jsme si režimy fotoaparátu HTC One A9.

Tutoriál: Fotografování s HTC One A9, 1. část

Abychom zjistili, jak se chová fotoaparát HTC One A9 v rukou profesionála, svěřili jsme telefon Bradu Puetovi, což je známý fotograf ze Seattlu.

Test fotoaparátu HTC One A9 za špatného osvětlení: Focení se záznamem do RAWu

Ptáte se, jak vlastně HTC One A9 fotí? Rozhodli jsme se, že prohlédnout si na vlastní oči fotky je lepší, než si přečíst tisíc recenzí.

10 tipů, jak vyfotit domácího mazlíčka se svým smartphonem

10:10 17. 6. 2016 | - @HTC_CZE

Přiznejme si to. Domácí mazlíčci jsou nejideálnějším objektem pro focení (dobře, kromě dětí, ale to si necháme na jindy!). Ovšem zachytit osobnost a nekonečnou rozkošnost našeho zvířátka může být poněkud těžší. Obzvláště pokud jsou stále v pohybu, anebo se schovávají pod peřinou. Ale nic není nemožné! Máme pro tebe pár tipů, jak zvířátko vyfotit tak, že nad fotkou zaplesá srdíčko i tomu největšímu tvrďákovi.

1) Vyfoť hodně fotek

Toto je vlastně takové obecné pravidlo. Čím více fotek vyfotíš, tím lepší fotku nakonec budeš mít. Na smartphonu je nejlepší, že ho máš vlastně stále při sobě, takže si focení můžeš zkoušet pořád a pořád dokola.

Na focení tolika fotek za sebou je skvělé také to, že se snadněji naučíš rozpoznat parádní příležitost, kdy foťák vytáhnout a mazlíčka vyfotit. Najednou budeš mít krásné fotky kočky, která si hraje s hračkou nebo psa lítajícího za frisbee.

2) Hraj si!

Zvířata jsou nejdynamičtější a vizuálně nejzajímavější, když si hrají. Proto když si tvůj mazlíček hraje, ujisti se, že má telefon u sebe. Ale zase to nepřeháněj a nenuť tvé zvířátko hrát si, když je unavené. Na fotce je to znát a není to ono.

3) Používej pamlsky

Aby se tvé zvířátko na focení soustředilo a dívalo se, kam chceš, používej pamlsky. Klidně ho nalep na záda tvého telefonu nebo požádej kamaráda, aby pamlsek podržel, kde chceš. A nezapomeň zvířátku pamlsek dát! Nauč ho, že po každé fotce dostane odměnu. Focení ho pak bude více bavit.

4) Sehni se na jeho úroveň

Možná tě až překvapí, jaké detaily vyfotíš, když si za svým zvířátkem lehneš na podlahu. Navíc tím docílíš toho, že se zvířátko bude cítit pohodlněji a přirozeněji. A také ti to tak trochu ukáže, jak vypadá svět z jejich perspektivy.

01

Bogart byl se dnem hotový ještě dřív, než začal.

 

5) Zaměř se na oči

Neboj se použít manuální zaostřování, aby oči tvého zvířete byly na fotce tím hlavním bodem. Na zvířeti jsou oči vlastně úplně nejkrásnější. Takže nenech svůj fotoaparát, aby se zaostřoval sám. V automatickém režimu bude zaostřovat na to, co má nejblíže – v tomto případě nejspíš čumák nebo packy. Což je sice roztomilé, ale oči jsou oči.

6) Snaž se fotit v přirozeném světle

Bude-li to možné, využij pro focení přirozený zdroj světla. Speciálně to platí tehdy, pokud máš tmavé chlupaté zvíře, které pak na fotce vypadá spíš jako roztomilá černá kulička, když na fotce není dostatek světla. Neboj se proto fotku  přeexponovat.

Pokud fotíš zvíře v tmavé místnosti, kde dostatek přírodního světla není, můžeš využít třeba světlo na telefonu. Ale ne tak, že jím namíříš přímo na zvíře. To by se mohlo akorát polekat. Místo toho namiř světlo na strop. Tím si zaručíš, že místnost i mazlíčka nasvítíš rovnoměrně.

02_n

Vitovi se venku líbí. Vážně.

7) Vyber pečlivě pozadí

Pokud chceš, aby tvé zvíře na obrázku vyniklo, vyber správné pozadí. Pokud fotíš uvnitř, ukliď všechno, co by mohlo na fotce rušit – barevný pelíšek, hračky atp. A venku? Tam není zkazit, pozadí je venku parádní vždycky.

Na jednu věc je ale dobré pamatovat. Čím více bude focený objekt, v tomto případě domácí mazlíček, vzdálenější od pozadí, tím více bude pozadí rozmazanější. Tím můžeš docílit opravdu krásného bokeh efektu, díky kterému tvé zvířátko na fotce krásně vynikne.

03

O čem asi Stella přemýšlí?

 

8) Zachyť zvíře v akci použitím vysoké rychlosti závěrky a režimu kontinuálního snímání

Právě to je ten nejlepší způsob, jak vyfotit zvíře v pohybu. Protože díky tomu vyfotíš hodně fotek v krátkém časovém úseku. Na některých smartphonech tato možnost není, ale nová HTC mohou fotit do RAWu (v Pro režimu). To znamená, že si některé věci (ISO, rychlost závěrky) můžeš nastavit podle sebe. Pravidlem zůstává, že čím rychlejší rychlost závěrky je, tím ostřejší bude zvíře v pohybu. A díku režimu kontinuálního snímání vyfotíš několik fotek, takže si pak jednoduše vybereš tu nejlepší a nejpovedenější.

9) Trpělivost přináší ovoce

Ne vždy dělá zvířátko to, co chceš ty. Obzvláště když na něj míříš telefonem a prst máš připravený na spoušti. Ale jak všichni víme, trpělivost přináší ovoce. Určitě své zvířátko nechceš vystrašit nebo unudit, a proto není dobré svého mazlíčka do focení nutit. Pokud vidíš, že to tvé zvířátko nebaví nebo je z focení rozrušené, na chvíli přestaň. A pusť se do focení zase za chvíli.

04

Ringo nepotřebuje žádné speciální pozadí. Je prostě boží.

 

10) Trénuj ho odmalička

Nejlepší pro tvého mazlíčka budeš, když ho na focení začneš zvykat už odmalička. Pokud máš doma tedy štěňátko nebo koťátko, na nic nečekej. A i kdyby fotky nebyly dokonalé, fotek štěňátek a koťátek není nikdy dost :)

 

*Všechny fotografie byly pořízeny HTC telefony. Všechna zvířata jsou zaměstnanců HTC.

Musíte si přečíst

To nejlepší pro tvé HTC – TOP 5 aplikací zaměřených na produktivitu

24. 6. 2016

Moderní smartphone je neuvěřitelně všestranné a flexibilní zařízení. Používáme ho na zábavu, komunikaci a nahrazuje nám fotoaparát. Pro mnoho z nás je ale také neoddělitelným společníkem při plnění pracovních povinností. A jelikož síla smartphonů spočívá hlavně v aplikacích, přinášíme ti jejich výběr, bez kterých si v HTC nedokážeme představit běžný pracovní den.

Čtěte více >>

HTC nyní zasílá svou virtuální realitu okamžitě

14. 6. 2016

HTC oznámilo, že čekací doby na předobjednaná zařízení HTC Vive se podařilo zkrátit na 72 hodin, a to celosvětově. Fanoušci virtuální reality tak mohou mít kompletní řešení pro virtuální realitu, včetně pohybových ovladačů umožňujících přirozenou interakci s virtuálním prostředím, již třetí pracovní den od objednání na webu www.htcvive.com, za cenu 899€.

Čtěte více >>

Nekompromisní oslava kovu – designový příběh HTC 10

10. 6. 2016

HTC 10 je aktuálním skvostem výrobce, za jehož vzhledem stojí stovky hodin úsilí a zdokonalování. Po týdnech odhalování malých detailů a sledování všech úniků, máme možnost podívat se na design v celku, a také na to, jak vznikal.

Čtěte více >>